Długopis z grawerem – jak dobrać go do osoby i okazji?

Długopis z grawerem – jak dobrać go do osoby i okazji?

W zależności od wydarzenia długopis z grawerem może być świetnym uzupełnieniem prezentu lub stanowić upominek sam w sobie. Trzeba jednak wiedzieć, czego oczekuje obdarowywana osoba, jakie ma preferencje i gust. Do wyboru jest ogromna gama produktów, a to, co się na nich napisze, też ma istotne znaczenie. Jak więc wybrać długopis z grawerem, by sprawdził się na różne okazje?

Wiek, umiejętności, oczekiwania

Osoby dorosłe mają inne oczekiwania względem długopisów niż uczniowie lub studenci. Dla tych drugich najważniejsza może być wygoda, ponieważ przeważnie trzymają one to akcesorium przez wiele godzin każdego dnia. Warto więc zastanowić się nad tym, jaki model posiada najbardziej ergonomiczny kształt i będzie promował estetyczny styl pisma. Niezwykle pomocne mogą okazać się tu wypustki, które określają ułożenie palców. Dzięki nim wyrabia się nawyk poprawnego sposobu trzymania narzędzia, więc ręka nie męczy się podczas pisania nawet najdłuższych esejów. 

W przypadku osób dorosłych niemałe znaczenie ma to, jakiego rozmiaru jest długopis. Mężczyźni zasadniczo preferują modele z grubym korpusem, ponieważ ich dłonie są większe. Ciężki długopis oferuje również lepsze poczucie kontroli.  

Długopis z grawerem może być idealnym prezentem, jeśli pasuje do środowiska pracy i rodzaju wykonywanych zadań. Pięknie ozdobione modele nadają się do tradycyjnego zastosowania korporacyjnego, ponieważ nie tylko cieszą wzrok, ale również ukazują dbałość o najmniejsze detale.

Poczucie estetyki

Metalowy długopis to nie tylko przedłużenie rąk, ale także wyraz poczucia stylu. Warto więc zastanowić się nad tym, czy odbiorca jest ekstrawagancki, świadomy mody, ma wiedzę na temat gadżetów? Dzięki odpowiedzeniu sobie na te pytania łatwiej zdecydować się na taki długopis z grawerem, który będzie idealnie wpasowywał się w gust obdarowywanego. Jeśli planuje się wręczanie takich przyborów do pisania jako upominków korporacyjnych, to można postawić na prostotę i minimalizm – istnieje wtedy większa szansa na to, że tak zaprojektowane modele spodobają się odbiorcom niezależnie od tego, jaki styl preferują na co dzień.

Dlaczego warto wybierać długopisy z grawerem?

Grawer na długopisach dodaje osobistego charakteru, tworząc naprawdę wyjątkowy prezent. Można dzięki nim zakomunikować ważne informacje lub okazać swoje uczucia, a to wszystko w sposób subtelny. Niezależnie od tego, czy długopis z grawerem był wręczony jako upominek firmowy lub osobisty, to osoba, która z niego korzysta, cały czas ma styczność z wiadomością, jaka się a nim znajduje. Wpływa więc to na jej emocje i pomaga zbudować silniejsze relacje.

Ważne! Przy projektowaniu grawerów należy pamiętać o tym, że najlepiej prezentują się takie, które mają 20-30 znaków. Choć wydaje się to mało, to jest to wystarczające, by zmieścić wiadomość korporacyjną, logo lub dane kontaktowe

Przy jakich okazjach wręczać długopisy z grawerem?

Firmy mogą wykorzystywać je jako narzędzia marketingowe w przypadku konferencji, targów, dodawać je do zakupów lub też wręczać klientom w ramach podziękowania za odwiedzenie sklepu czy biura. Długopis z grawerem to także świetne uzupełnienie prezentu z okazji ślubu, ukończenia szkoły, awansu lub rocznicy.