Najczęstsze pytania dotyczące długopisów z grawerem

Najczęstsze pytania dotyczące długopisów z grawerem

Przed zakupem zawsze pojawia się wiele pytań. Nie inaczej jest w przypadku narzędzi promocyjnych, takich jak długopisy z grawerem. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na te najpopularniejsze, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak powstaje grawer na długopisie?

Proces grawerowania na długopisie jest drobiazgowym i szczegółowym zabiegiem wykonywanym przez przeszkolonych pracowników. Górna warstwa farby lub platerowany metal jest usuwany, aby odsłonić czyste tworzywo składające się na korpus lub inny element długopisu. Można to zrobić za pomocą kilku różnych rodzajów laserów i maszyn do grawerowania. Często nawet modele tej samej marki nie mogą być grawerowane przy użyciu tego samego procesu, dlatego też korzysta się z wielu jednocześnie. Inne sposoby służą do stworzenia logotypów, inne do drobnych napisów – wszystko jednak sprowadza się do szerokości i precyzji laserów.

Czy można grawerować na plastikowym długopisie?

Nie, grawer uzyskuje się jedynie na metalowych lub drewnianych produktach. W przypadku długopisów z tworzyw sztucznych wskazane jest tylko drukowanie.

Czy można uzyskać grawer w wielu różnych kolorach?

Nie, wypełnianie kolorem nie jest możliwe po grawerowaniu. Jak wspomniano powyżej, tylko górna warstwa farby jest usuwana podczas zdzierania zewnętrznej powłoki.

Jaki kolor grawerów można uzyskać?

Ostateczny kolor grawerów zależy od korpusu długopisu i tworzywa, z jakiego jest on wykonany. Część napisów może być w odcieniach złota, ponieważ są z mosiądzu, w przypadku stali kolor ten bardziej przypomina srebro, a z kolei stal nierdzewna może dać efekt czerni. Jednak nie można ze stuprocentową pewnością dokładnie określić tego, jaka barwa ujawni się po grawerowaniu. Dzieje się tak, ponieważ ma na to wpływ wiele czynników, takich jak rodzaj stopu, sposób jego uzyskania, a nawet warunki, w jakich powstawał dany długopis z grawerem.

Ważne! W obrębie jednej marki i jednego modelu można niekiedy dostrzec delikatne różnice w kolorze grawerów.

Gdzie wygrawerować wiadomość?

Lokalizacja wygrawerowanej wiadomości będzie różnić się w zależności od modeli długopisów, ponieważ niezbędna do tego procesu jest płaska powierzchnia, więc jeśli pióro ma już teksturę lub własny wzór, to automatycznie zmniejsza się ilość dostępnych opcji. Jednak jest to również kwestia osobistego wyboru – niektórym bardziej podoba się grawer na klipsie, innym na korpusie.

Nadruk czy grawer – co jest lepsze?

Zarówno te zadrukowane, jak i długopisy z grawerem, mają wiele zalet. Te pierwsze świetnie sprawdzają się w przypadku rozbudowanych, kolorowych grafik, jednak te mogą ulegać niszczeniu w czasie. Wygrawerowane na długopisie logo, nazwa lub inne wiadomości wyglądają o wiele bardziej klasycznie, zapewniają minimalistyczny i elegancki efekt. Grawer jest też nadzwyczajnie wytrzymały i przy zwykłym użytkowaniu nie ma szans, żeby stracił swój pierwotny kształt. To wszystko sprawia, że długopisy reklamowe z grawerem prezentują się solidnie i sprostają wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów.