Tanie długopisy z grawerem – od czego zależy ich cena?

Tanie długopisy z grawerem – od czego zależy ich cena?

Przeglądając oferty produktów reklamowych, można zauważyć, że grawerowane długopisy, choć prezentują się lepiej od swoich plastikowych odpowiedników, to nie odbiegają od nich znacznie pod względem ceny. Zdobienie na nich jest wytrzymałe i eleganckie, a sam materiał, z którego są stworzone, jest mocniejszy i cięższy. Dlaczego więc długopisy z grawerem mogą mieć tak atrakcyjną cenę?

Technologia laserowa

Powodem, dzięki któremu długopisy z grawerowanym logo mogą być tanie, jest nowoczesny sposób uzyskiwania zdobień. Wcześniej wykonywano je ręcznie, co wymagało ogromnych nakładów pracy i czasu. Dzisiaj robi to specjalistyczna maszyna, która jest w stanie stworzyć estetyczne, precyzyjne i skomplikowane wzory w zaledwie ułamek tego, ile potrzebowałby na to człowiek. Laserowe znakowanie nie tylko robi to szybciej i dokładniej, ale również w całym procesie wykorzystuje mniejsze ilości materiału.

Ze względu na wszechstronność i niezawodność laserów ich stosowanie na rynkach przemysłowych stało się niezbędne. Korzyści obejmują wiele aspektów, od obniżonych kosztów pracy i utrzymania, po zwiększoną produkcję. Dzięki temu długopisy z grawerem mogą wyglądać olśniewająco i jednocześnie nie kosztować fortuny.

Obniżone koszty

Lasery są stosunkowo niedrogą inwestycją i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Zmniejsza to koszty ogólne firmy i zapewnia szybki zwrot z inwestycji. Występują w wielu rozmiarach i mogą się sprawdzić zarówno w małych firmach, jak i międzynarodowych korporacjach. Obsługa takiej maszyny sprowadza się do opanowania podstaw oprogramowania, które w większości może wykonać całą pracę samodzielnie. To ono dba o szczegółowość wzorów, które nanosi się na grawerowane długopisy, a także wybiera optymalną głębokość żłobień.

Dzięki temu, że znaczną część pracy wykonują maszyny, grawerowanie laserowe:

  • wolne jest od błędów ludzkich,
  • zapewnia największa jakość zdobień,
  • sprawdza się przy skomplikowanych projektach,
  • gwarantuje precyzję, która nie byłaby możliwa do uzyskania odręcznie,
  • jest szybsze i bardziej wydajne.

Prędkość

Kolejną zaletą znakowania laserowego jest jego szybkość, co przekłada się na większą liczbę jednostek produkowanych przy mniejszej interwencji człowieka. W sytuacjach, w których czas ma decydujące znaczenie, szybkość i elastyczność pracy laserów mogą być dwiema najważniejszymi czynnikami, które wpływają na cenę produktu końcowego. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że grawerowane długopisy mają niezwykle małą powierzchnię, która podlega zdobieniu, więc w ich przypadku stworzenie kilkudziesięciu sztuk zajmuje maszynie naprawdę niewiele czasu.

Precyzja

Wcześniej wspomniana mała powierzchnia długopisów sprawia, że nie każde narzędzie jest w stanie poradzić sobie z naniesieniem na nią idealnych zdobień. Technologia laserowa może wykonywać spoiny o wielkości zaledwie 0,05 mm, więc zapewnia stopień dokładności, który nie jest możliwy do uzyskania w przypadku innych metod. Napis, logo czy obraz na długopisach z grawerem może więc wyglądać dokładnie tak, jak na projekcie, bez straty na jakości i precyzji.