Zalety grawerowania laserowego

Zalety grawerowania laserowego

Coraz więcej osób decyduje się na personalizację długopisów za pomocą grawerowania laserowego. Daje to projektantom i sklepom powód, dla którego muszą zainwestować w tę nowoczesną technologię. Grawerowanie laserowe ma znaczący wpływ na przemysł materiałów biurowych, co jest korzystne dla klientów i konsumentów. Pozwala na uzyskanie spektakularnych zdobień, dzięki którym długopisy z grawerem są świetną opcją na prezent z przeróżnych okazji.

Dlaczego grawerowanie laserowe?

Co jest takiego specjalnego w grawerowaniu laserowym i jaka jest różnica między tą metodą a tradycyjnym sposobem zdobień? Można tu wymienić kilka aspektów, a do najważniejszych z nich należy to, że:

  • grawerowanie laserowe jest procesem usunięcia materiału powierzchniowego w celu utworzenia obrazu;
  • znakowanie laserowe wykorzystuje proces wyżarzania, który ogrzewa metal, dzięki czemu zmienia on kolor;
  • pozostawiony ślad jest trwały i nie wpływa na budowę strukturalną metalu;
  • laser zapewnia czystą, przyjazną dla środowiska technologię, która nie wykorzystuje chemikaliów, więc długopisy reklamowe z grawerem wolne są toksycznych związków;
  • technologia laserowa daje projektantom szansę stworzenia skomplikowanych wzorów bez ryzyka uszkodzenia przedmiotu;
  • znakowanie laserowe zapewnia precyzyjne szczegóły, które trwają dłużej niż przy tradycyjnym grawerowaniu;
  • możliwe jest grawerowanie tekstu lub grafiki w materiale na określonych głębokościach.

Szeroki wybór materiałów

Grawerowanie laserowe może być używane do wpisywania osobistych lub biznesowych wiadomości na przedmiotach wykonanych z prawie każdego rodzaju metalu. Dotyczy to zarówno szlachetnych odmian, w tym złota, srebra i platyny, jak i tych mniej popularnych, takich jak wolfram, stal i tytan.

Dzięki systemowi znakowania laserowego obsługiwanemu przez światowej klasy oprogramowanie, długopisy z grawerem logo otrzymują niepowtarzalny, luksusowy wygląd. Sprawdzą się one jako wyrafinowany prezent dla partnerów biznesowych lub jako upominek firmowy dla klientów.

Jak długo utrzymuje grawerowanie laserowe?

Niezależnie od tego, czy jest to wykonywane przy użyciu grawerowania tradycyjnego, czy laserowego, rodzaj metalu, z którego wykonany jest przedmiot, wpływa na trwałość zdobienia. Miękkie metale (np. złoto) łatwo zarysowują się i ulegają zużyciu, a kontakt ze skórą przez wiele lat może spowodować rozmycie napisu. Grawerowania na twardszych metalach, z których wykonuje się długopisy reklamowe, są praktycznie nie do usunięcia i potrafią wyglądać świetnie przez cały okres użytkowania.

Czas grawerowania laserowego

Tradycyjne zdobienia, które wykonuje się przy użyciu prostych narzędzi, wymagają ogromnych nakładów pracy, szczególnie wtedy, gdy projekt jest skomplikowany. Znakowanie laserowe znacznie ukraca ten proces, a nowoczesne maszyny są w stanie stworzyć przepiękne wzory w zaledwie kilkanaście minut (czas pracy zależy od twardości materiału).

Ważne jest również to, że oprogramowanie może samo oszacować ilość detali, które znajdą się na przedmiocie. Długopisy z wygrawerowanym logo wykonane w tej technologii mają więc najlepszą jakość zdobień przy jednoczesnym znacznie skróconym czasie ich powstawania.